• Keď psíkovia pomáhajú

• Canisterapia - terapeutická metóda, ktorá využíva pozitívne pôsobenie psa na človeka, v našom prípade na deti. Počas riadenej canisterapie sa naše deti dozvedia, akým spôsobom môže psík pomáhať ľuďom a ako blahodárne jeho prítomnosť na ľudí pôsobí. Deti majú počas stretnutia so psíkmi možnosť dotýkať sa ich, hrať sa s nimi, kŕmiť ich či sledovať, aké kúsky dokážu. Nie sú len divákmi, pod dianím skúseného terapeuta sa do diania aktívne zapájajú a tým nechávajú nevedomky pôsobiť psíka - kamaráta na ich zmysly, psychiku a imunitu. Kontakt so psíkom zlepšuje a podporuje žiaduce správanie detí, utlmuje agresívne prejavy, napomáha nadväzovať sociálny kontakt, podporuje rozvoj reči, motivuje k pohybu a rozvíja jemnú motoriku.
          ...a to všetko zábavnou a veselou formou 😊

(Psíkovia, s ktorými prichádzajú naše deti do kontaktu, sú vycvičení a zvládajú základnú poslušnosť. O bezpečnosť svojich detí sa preto báť nemusíte!)